تمام خواص بادام هندی برای بدن و سلامتی – آبان شرق

تمام خواص بادام هندی برای بدن و سلامتی 
امروز درباره خواص بادام هندی صحبت میکنیم، این خوردنی خوشمزه و پرطرفدار کـه دارای طبع گرم و خشک می‌باشد، طرفداران بسیار زیادی دارد. بادام هندی هم خانواده آجیل ها اسـت ودر اکثر شیرینی فروشی ها و تقریباً تمام سوپر مارکت ها موجود می باشد، در ادامه تمام خواص بادام هندی برای بدن، سلامتی، پوست و مو رابه همراه هم مرور می‌کنیم. با پارس ناز همراه باشید.
 
خواص بادام هندی برای مو
بادام هندی بعلت دارا بودن ترکیبات غنی و ارزشمند هم چون مس؛ میتواند در افزایش رشد، تقویت و پیش گیری از ریزش و سفیدی مو مؤثر باشد.
 
خواص بادام هندی برای مردان

از خواص بادام هندی برای مردان غافل نشوید. مردانی که به دنبال افزایش و تقویت قدرت باروری، افزایش تولید اسپرم و بالا بردن کیفیت اسپرم هستند بادام هندی مصرف کنند زیرا برای مردان بسیار مفید می‌باشد.
 
بادام هندی باعث جلوگیری سکته قلبی

از ترکیبات مفید موجود در بادام هندی چربی‌هاي اولئیک و اسیدهای چرب هستند.این ترکیبات برای سیستم فعالیت قلب و عروق مفید بوده و مانع از گرفتگی رگ‌ها میشود.
 
بادام هندی برای ضد یبوست

اصولاً هر ماده غذایی و یا آجیلی که دارای فیبر باشد برای سیستم گوارش مفید اسـت، بادام هندی نیز دارای فیبر بوده و از این رو در رفع یبوست مؤثر و مفید می‌باشد.
 
خواص بادام هندی برای پوست

اگر بـه دنبال یک محصول طبیعی ضد چروک و ضد پیری زودرس هستید از آب میوه بادام هندی استفاده نمایید زیرا سرشار از ویتامین C می‌باشد.
 
خواص بادام هندی برای لاغری

علیرغم کالری بالای بادام هندی،اگر مصرف آن بی‌رویه نباشد می‌تواند منجر بـه لاغری گردد زیرا مصرف چند شماره ازآن قبل از وعده هاي غذایی می‌تواند سبب کاهش اشتها گردد.
 
از بین بردن آثار جوش در صورت

افرادی که دارای صورتی جوشی بوده و یا آثار جوش هاي گذشته درصورت آن باقی ماده اسـت بادام هندی مصرف کنند؛ زیرا سلنیوم موجود در بادام هندی درصافی صورت و رفع جوش ها و جای انها مفید می‌باشد.
 
بادام هندی ضد زخم

استفاده از روغن بادام هندی به سبب ترکیبات شیمیایی و شکل فیزیکی در التیام انواع زخمها مفید می‌باشد.برای این منظور روزانه یکی دو بار روغن را بر روی زخمها بمالید.
 
خواص بادام هندی برای چاقی صورت

بادام هندی از محصولاتی می باشد کـه دارای کالری بسیار زیادی می باشد از این رو مصرف زیاد آن سبب چاقی میشود اگر از لاغری مفرط رنج میبرید و یا بـه دنبال صورتی چاق هستید بادام هندی مصرف کنید.
 
بادام هندی و ضد افزایش قند خون

ترکیت و عصاره منحصر بـه فرد هیدرواتانولی موجود در بادام هندی سبب می‌شود تا مصرف این محصول و آجیل مانع از افزایش قند موجود در خون گردد.
 
بادام هندی برای در کردن خستگی

اگر در فعالیت هاي روزانه زیاد خسته میشوید و یا دچار خستگی زودرس هستید بادام هندی مصرف کنید زیرا ترکیبات مس و آهن آن در رفع خستگی مؤثر هستند.
 
بادام هندی برای شادابی و جوانی پوست

وجود انواع ویتامین ها بویژه ویتامین هاي C و B و هم چنین ترکیبات آهن و مس در بادام هندی میتواند پوستی سالم و شاداب را برای شـما بـه ارمغان آورد.
 
بادام هندی ضد تشکیل سنگهای صفراوی

نتایج پژوهشهای دانشمندان علوم تغذیه نشان میدهد کـه مصرف منظم و روزانه مقداری بادام هندی مانع از شکل‌گیری سنگ هـای صفراوی میشود.
 
بادام هندی برای تنظیم فعالیت کبد

افرادی کـه از ناراحتی هاي کبدی بویژه کبد چرب رنج میبرند با مصرف بادام زمینی می‌توانند تا حدودی این مشکلات را رفع نمایند؛ زیرا خاصیت زهر زدایی قوی بادام زمینی بـه این روند کمک می‌کند.
 
بادام هندی بهداشت دهان و دندان

از ترکیبات ارزشمند دیگر موجود در بادام هندی فسفر می باشد، این ترکیب در حفظ و سلامت و بهداشت دهان و دندان مفید و اثر بخش می باشد.
 
بادام هندی درمان ترک دست و پا

اگر بـه هر دلیلی ترکهایی در دست و پای شـما ظاهر میشود از روغن بادام هندی استفاده نمایید زیرا علاوه بر خاصیت نرم کنندگی در درمان انها نیز مفید می‌باشد.
 
بادام هندی برای فشار خون بالا

از دیگر ترکیبات ارزشمند موجود در بادام هندی منیزیم و پتاسیم می‌باشد از این رو مصرف منظم و روزانه چند شماره از این محصول، سبب کاهش فشار خون و تنظیم آن میگردد.
 
بادام هندی برای دفع چربی بالای خون

اگر از چربی بالای خون رنج می‌برید و یا در دسترس افزایش آن هستید بادام هندی مصرف نمایید؛ زیرا ترکیبات مفید منیزیم، پتاسیم، فیبررژیمی و … سبب دفع چربی بالا از خون و بدن می‌گردند.
 
خواص بادام هندی برای معده

خاصیت مفید آنتی اکسیدانی بادام هندی می‌تواند منجر بـه هضم سریع تر و آسانتر غذا در معده شده و التیام فعالیت سیستم گوارشی را در پی داشته باشد.
 
بادام هندی مفید برای دیابتی ها

ترکیبات قند و کلسترول موجود در بادام هندی بسیار پایین هستند، از این رو میتواند بعنوان یک ماده غذایی برای افراد دیابتی مورد استفاده قرار گیرد.
 
بادام هندی رفع کم خونی

حضور مس غنی در بادام هندی در تشکیل گلبول هاي قرمز خون مشارکت دارد زیرا در متابولیسم آهن کمک میکند، بهمین سبب مصرف بادام زمینی سبب رفع کم خونی میگردد.
 
بادام هندی بر طرف کننده اسهال خونی

بومیان جنگلهای آمازون در آمریکای جنوبی و جنوب آسیا برای التیام و رفع اسهال خونی و مزمن با پوست میوه بادام هندی چای و دم کرده درست کرده و بـه فرد مبتلا میدهند.
 
بادام هندی تحکیم استخوان بندی بدن

وجود منیزیم غنی در بادام هندی میتواند این محصول گرمسیری را در گروه محصولات تقویت کننده عضلات، بافت ها و استخوان بندی قرار دهد.
 
بادام هندی درمان روماتیسم

خواص ویژه اي کـه در آب میوه بادام هندی وجوددارد سبب شده تا ازآن برای درمان و کاهش دردهای روماتیسم استفاده نمایند.
 
بادام هندی تقویت سیستم ایمنی بدن
از دیگر خواص بادام هندی خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد عفونی، ضد باکتریایی و هم چنین زهر زدایی آن اسـت کـه می‌تواند منجر بـه تقویت سیستم ایمنی بدن گردد.
 
بادام هندی درمان زخم های سیستم گوارشی

خاصیت ضد ویروسی، ضد عفونی و ضد باکتریایی آب میوه بادام زمینی سبب میشود تا در درمان و رفع زخم هاي معده و روده اثربخش باشد.
 
بادام هندی ضد سرطان

محصولات و مواد غذایی کـه خواص آنتی اکسیدانی دارند از بروز انواع سرطان ها در بدن پیشگیری میکنند، این خاصیت مفید در بادام هندی نیز وجوددارد.
 
بادام هندی خنثی کننده نیش مار

بومیان جنگلهای آمازون در آمریکای جنوبی، آفریقا و جنوب آسیا بـه منظور خنثی نمودن اثرات نیش مار از روغن بادام هندی استفاده می‌کردند.
 
خواص بادام هندی برای کودکان
بادام هندی دارای کالری زیادی می‌باشد و انرژی لازم را برای فعالیت زیاد بچه ها بویژه در مدرسه فراهم می‌کند.از این رو می‌تواند بعنوان یک تغذیه مناسب برای مدرسه انها باشد.

کودکان درسنین پایین ممکن اسـت دچار کم خونی گردند بادام‌هندی میتواند این مشکل را در انها حل نماید. ترکیبات غنی ومتنوع و متعدد بادام هندی تعداد زیادی از نیازهای دورانِ رشد کودکان را فراهم می‌نماید. در مصرف زیاد آن برای کودکان، بـه ویژه کودکان کم‌تحرک خودداری شود زیرا ممکن اسـت سبب چاقی گردد.
 
خواص بادام هندی برای زنان باردار
ترکیبات ارزشمند مس وآهن موجود در بادام هندی در رفع‌ کم‌خونی دورانِ بارداری جنین ومادر جنین مفید هستند.از دیگر بادام هندی برای زنان حامله ارزش غذایی بالایی آن اسـت تعداد زیادی از مشکلات تغذیه‌اي دوران بارداری با مصرف بادام هندی رفع می‌شوید.از عوارض بارداری بالا رفتن فشارخون می‌باشد.مصرف بادام هندی فشار خون زنان باردار را تنظیم می‌کند.
 
موارد منع مصرف بادام هندی
= مصرف بی‌رویه ممکن اسـت سبب سنگ کیسه صفرا و یا سنگ کلیه گردد.
= ممکن اسـت سبب آلرژی درافراد مستعد آلرژی گردد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *