رشد 60 درصدی وحوش در «آلمابلاغ» – آبان شرق

بنا به ارائه ابان شرق :

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد از رشد 60 درصدی وحوش در منطقه حفاظت شده آلمابلاغ این شهرستان خبر داد.

روح الله زال پور در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: سرشماری وحوش منطقه حفاظت شده آلمابلاغ به پایان رسید که در این سرشماری 50 تا 60 درصد آمار وحوشی چون گونه های قوچ و میش، خرگوش، کفتار، گرگ، گراز، پرندگان شکاری و انواع پرندگان رشد داشته است.

وی با اشاره به وجود گونه‌های مختلف حیوانات و پرندگان و نیز مراتع و پوشش گیاهی غنی این منطقه افزود: منطقه حفاظت شده آلمابلاغ  در سال 85 به عنوان منطقه شکارممنوع اعلام شده ودر سال 89 این منطقه  به مساحت 7738 هکتار به منطقه حفاظت شده ارتقاء سطح یافته است.

زال پور در ادامه با اشاره به فصل زاد و ولد گرگ ها تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون در رابطه با تعرض گرگ ها به انسان و یا احشام در این شهرستان موردی گزارش نشده و مشکلی در این راستا نداریم.

وی با بیان اینکه گرگ ها در شرایط عادی کاری با انسان ندارند، یادآور شد: با توجه به فصل زاد و ولد گرگ ها برخی از افراد اقدام به برداشتن توله گرگ می کنند که این امر نیز در حس انتقام جویی و تعرض گرگ به انسان نقش بسزایی دارد. 

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد عنوان کرد: سال گذشته موارد انگشت شماری در این شهرستان در رابطه با حمله گرگ به احشام گزارش شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *